Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Redakcja public history weekly

Public History Weekly (PHW) to międzynarodowe czasopismo naukowe Open Access, poświęcone problematyce historii w przestrzeni publicznej, dydaktyce historii, historii politycznej, zagadnieniom ze styku świata mediów i nauki. Głównym celem projektu wydawniczego Public History Weekly jest stworzenie dostępnej dla szerokiego grona odbiorców platformy debaty naukowej na najwyższym poziomie. W każdy czwartek strona aktualizowana jest o nowe artykuły. Teksty autorów z całego świata publikowane są w angielskiej i niemieckiej wersji językowej, oraz - w miarę możliwości - w języku ojczystym autora. Wielojęzyczność, interdyscyplinarność i otwarty charakter publikacji składają się na jej wysoką popularność – Public History Weekly ma 8,000 czytelników miesięcznie i 93,000 wyświetleń strony.

 

Public History Weekly ukazuje się od 2013 roku w wyniku współpracy Uniwersytetu Technicznego Północno-Zachodniej Szwajcarii (FNHW) w Bazylei oraz wydawnictwa De Gruyter Oldenbourg Od września 2016 do redakcji Public History Weekly dołączyły: Uniwersytet Wiedeński (Universität Wien), Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Lucernie(PH Luzern) i Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandt'a Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

  • Kontakt:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.