Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

sobota, 06 marca 2021

Dr Holger Politt w rozmowie o Róży Luksemburg

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Centrum Willy’ego Brandta zaprasza w środę, 10 marca b.r. o godzinie 17.00 na spotkanie z dr. Holgerem Polittem, dyrektorem Fundacji im. Róży Luksemburg w Warszawie, tłumaczem i wydawcą polskich dzieł Róży Luksemburg. Pretekstem spotkania jest wydanie (wraz z Krzysztofem Pilawskim) książki pt. „Róża Luksemburg: Poszukiwanie śladów. Dokumenty i świadectwa żydowskiej rodziny” oraz przypadająca właśnie 150 rocznica patronki fundacji. 

 

Spotkanie odbędzie się przez zoom w języku niemieckim.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zostanie wysłany link do spotkania.

 

Pilawski Politt Luxemburg FamilieRedaktorzy tomu, Krzysztof Pilawski oraz Holger Polititt udali się w podróż śladami rodziny Luksemburgów. Efektem tej wędrówki jest publikacja, w której zamieszczono nieznane często źródła, zdjęcia oraz inne świadectwa. Poznajemy losy rodziny od lat 30. XIX wieku po zakończenie II wojny światowej. W tomie pokazano jak losy członków rodziny Róży Luksemburg splatały się z historią światową, jak często kształtowały się pod jej wpływem. Tom wypełnia lukę, jaka istniała w dotychczasowych badaniach. Polskie wątki w biografii Luksemburg traktowane były bowiem często po macoszemu, a jednym z powodów był brak znajomości języka polskiego przez badaczy, ale także duże rozproszenie materiałów biograficznych. Redaktorzy podejmują w swych rozważaniach również problem współczesnego obchodzenia się w Polsce z pamięcią o Róży Luksemburg i jej działalności.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

--

Pobierz | Download:

Czytany 2448 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 marca 2021 02:37