Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Thursday, 17 October 2019

Agnieszka Karaś "A gdzie tu Niemcy?"

Written by 
Rate this item
(0 votes)

2019-10-21 Karaś baner

 

Centrum im. Willy’ego Brandta zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Karaś. O swojej książce o współczesnych Niemczech pt. „A gdzie tu Niemcy? Opowieści z głębi kraju“, wydanych przez Oficynę Literatów i Dziennikarzy POD WIATR z Warszawy, autorka opowie 21 października o godz. 17:00 w siedzibie Centrum przy ul. Strażniczej 1-3 (Sala nr 13). 

 

Szesnaście opowieści o ludziach na zachodzie Niemiec, od drugiej wojny światowej po współczesne, wielokulturowe społeczeństwo żyjące nad Renem, „najbardziej niemiecką z rzek”. Obok portretu Niemców, relacje ze świata migrantów, również Polaków w Niemczech.

 

Agnieszka Karaś urodzona 1970 roku w Lublinie, wzrastała w Warszawie, od 1991 roku mieszka w Bonn. W okresie studiów pracowała jako aktorka w teatrach offowych Kolonii i Bonn. Magister Literaturoznawstwa Porównawczego, Italianistyki i Rusycystyki Uniwersytetu w Bonn. Absolwentka podyplomowych studiów dla nauczycieli języka polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2000 roku wykonuje pracę literacką, dramaturgiczną i inscenizatorską. Uczy w Niemczech języka polskiego jako ojczystego i obcego. Polska Misja Katolicka Bonn, Bonn International School e.V., Bundessprachenamt Hürth (Federalna Szkoła Nauczania Języków). Członkini Związku Literatów Polskich.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Wstęp wolny.

------------

Plakat do pobrania (.pdf)

Read 3873 times Last modified on Thursday, 17 October 2019 23:00