Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Tuesday, 27 March 2018

V Noc Humanistów

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Członkowie nowopowstałego Studenckiego Koła Naukowego "Europa bez granic" mieli okazję zaprezentować się podczas V Nocy Humanistów organizowanej przez Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, która odbyła się 17 marca br. Członkowie koła są studentami Interdyscyplinarnych Studiów Europejskich (ISE), kierunku utworzonego wspólnie przez Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych oraz Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta, dlatego podczas wydarzenia zachęcali nie tylko do aktywnego udziału w życiu koła naukowego, ale także do podjęcia studiów na naszym kierunku.

2018-03-17 noc humanistów ise2

Na wszystkich zainteresowanych stoiskiem Koła czekało nie lada wyzwanie - stworzenia eliksiru idealnego Polaka i Europejczyka. Uczestnicy wybierali 3 z 10 zaproponowanych cech idealnego obywatela Polski, a następnie Europy. Wszystkie spostrzeżenia były skrzętnie notowane, a ponieważ wyniki okazały się być niezwykle ciekawe, w przyszłości zostaną przedstawione przez studentów prowadzących badanie.

2018-03-17 noc humanistów ise1

Zainteresowanie stoiskiem przerosło oczekiwania naszych studentów! Z entuzjazmem opowiadali uczestnikom o kierunku ISE oraz planach koła. Część z nich wyraziła zainteresowanie podjęciem studiów w Centrum im. Willy Brandta, dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy się nie tylko podczas Nocy Humanistów, ale także w murach naszej uczelni!

 

---------

Zdjęcia: SKN "Europa bez granic"

Read 2247 times Last modified on Tuesday, 27 March 2018 09:58