Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 10 października 2017

Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, która jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych oferuje zarejestrowanym użytkownikom możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów praw.

 

WEJŚCIE

 

Zasób Academiki to różnego rodzaju dokumenty (książki, czasopisma, grafika, nuty, mapy i inne) ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Na dzień 3.10.2017 roku Academica oferowała dostęp do 2 062 384 dokumentów. W Academice funkcjonują dwie podstawowe kategorie dokumentów: publiczny – dokument dostępny do odczytu z każdego miejsca na świecie podłączonego do Internetu; chroniony – dokument dostępny jedynie z terminalu biblioteki partnerskiej podłączonej do systemu Academica: jedną z takich bibliotek jest Biblioteka CSNE.

 

Biblioteka CSNE zaprasza wszystkich użytkowników do korzystania z zasobów chronionych Academiki za pomocą terminala znajdującego się w jej czytelni i dostępnego w godzinach otwarcia biblioteki.

Czytany 9617 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 października 2017 12:32

Najnowsze od bibliotekaa

Więcej w tej kategorii: « nowości 2017