Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Samstag, 06 März 2021

Dr Holger Politt w rozmowie o Róży Luksemburg

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Centrum Willy’ego Brandta zaprasza w środę, 10 marca b.r. o godzinie 17.00 na spotkanie z dr. Holgerem Polittem, dyrektorem Fundacji im. Róży Luksemburg w Warszawie, tłumaczem i wydawcą polskich dzieł Róży Luksemburg. Pretekstem spotkania jest wydanie (wraz z Krzysztofem Pilawskim) książki pt. „Róża Luksemburg: Poszukiwanie śladów. Dokumenty i świadectwa żydowskiej rodziny” oraz przypadająca właśnie 150 rocznica patronki fundacji. 

 

Spotkanie odbędzie się przez zoom w języku niemieckim.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się na adres: Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann.

Zostanie wysłany link do spotkania.

 

Pilawski Politt Luxemburg FamilieRedaktorzy tomu, Krzysztof Pilawski oraz Holger Polititt udali się w podróż śladami rodziny Luksemburgów. Efektem tej wędrówki jest publikacja, w której zamieszczono nieznane często źródła, zdjęcia oraz inne świadectwa. Poznajemy losy rodziny od lat 30. XIX wieku po zakończenie II wojny światowej. W tomie pokazano jak losy członków rodziny Róży Luksemburg splatały się z historią światową, jak często kształtowały się pod jej wpływem. Tom wypełnia lukę, jaka istniała w dotychczasowych badaniach. Polskie wątki w biografii Luksemburg traktowane były bowiem często po macoszemu, a jednym z powodów był brak znajomości języka polskiego przez badaczy, ale także duże rozproszenie materiałów biograficznych. Redaktorzy podejmują w swych rozważaniach również problem współczesnego obchodzenia się w Polsce z pamięcią o Róży Luksemburg i jej działalności.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

--

Pobierz | Download:

Read 2446 times Last modified on Dienstag, 09 März 2021 02:37