Kamila Feliks
wtorek, 09 listopada 2010 08:04

Nazywam się Kamila Feliks, jestem studentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. O możliwości odbycia praktyk w Centrum Willy Brandta dowiedziałam się od dwójki niemieckich studentów, którzy podobnie jak ja brali udział w kwietniowym seminarium organizowanym przez Fundację Konrada Adenauera i Centrum Willy Brandta. Ci właśnie studenci byli w trakcie odbywania praktyk w Centrum i gorąco mi je polecili. Samo seminarium, jego forma i tematyka, wzbudziły moje zainteresowanie, gdyż w głównej mierze dotyczyły procesów zbliżania się do siebie Polski i Niemiec.

Wysłałam do Centrum maila z listem motywacyjnym i swoim CV. Moja prośba została pozytywnie rozpatrzona, dzięki czemu we wrześniu mogłam rozpocząć swoje dwumiesięczne praktyki w Centrum Willy Brandta. W głównej mierze zajmowałam się tłumaczeniem tekstów, które następnie były umieszczane na stronie Centrum. Podczas praktyk pomagałam również w rozwieszaniu plakatów informujących o przedsięwzięciach, wykładach i konferencjach organizowanych przez Centrum. Dzięki tym praktykom dowiedziałam się, jak od strony merytorycznej i technicznej wygląda organizacja wykładów gościnnych, konferencji. Tłumaczenie tekstów dało mi możliwość dopracowania swoich umiejętności tłumacza, co zapewne przyniesie korzyści w mojej przyszłej działalności zawodowej.