Maksym Petrenko
czwartek, 23 stycznia 2014 10:41

2013 08 17 9999 25 35х45

Maksym Petrenko (Max Petrenko)
Urodziłem się na Ukrainie w województwie Tarnopolskim w ładnym podolskim miasteczku Czortkowie w dniu 12 lipca 1994 roku.
W 2000 roku poszedłem do pierwszej klasy przy jednej z najlepszych szkół średnich w powiecie.
W wieku 16 lat zaczełem działalność społeczną: zostałem dziennikarzem nieetatowym w tygodniku powiatowym, wydawanym przez urząd powiatu. I od tego momentu miałem możliwość poznawać ludzi o międzynarodowym znaczeniu. Kilka krotnie miałem możliwość przeprowadzać wywiady z polskimi i ukraińskimi politykami, konsulami, urzędnikami.
Rok później – zostałem dziennikarzem nieetatowym w radiu powiatowym. Poznałem tedy podstawy pracy w redakcjach radiowych i nabyłem umiętności korzystania i obsługi aparatury radiowej.
W międzyczasie byłem redaktorem czasopisma szkolnego (wydawane było raz w miesiącu).
W roku 2012 skończyłem naukę w szkole średniej z dobrymi wynikami i miałem możliwość aplikowania do szkół wyższych na Ukrainie i w Polsce.
W końcu wybrałem Uniwersytet Wrocławski, bo uzyskałem stąd odpowiedź szybszej, niż z innych ośrodków akademickich. Od tego czasu jestem studentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim.
Od momentu rozpoczęcia studiów, aktywnie działam w kołach naukowych na UWr. A w roku 2013 zostałem wybrany na Przewodniczącego Niemcoznawczego Koła Naukowego „Partner". Zawsze interesowała mnie tematyka Niemiec i ich relacje z innymi państwami.
Swoją przyszłość wiążę z państwami niemieckojęzycznymi i organizacjami związanymi z nimi.