Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Praktykanci 2012/2013

2012/2013

Anna Kania2

Anna Kania - studentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

W 2012 r. obroniła tytuł licencjata. Aktualnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim o specjalizacji biblioteki w społeczeństwie wiedzy.

czytaj więcej

Podczas trzech tygodni praktyk miałam okazję zdobyć sporo nowych doświadczeń oraz wykorzystać w praktyce dotychczasowo zdobytą wiedzę. Odbyte praktyki uważam za bardzo atrakcyjne ze względu na różnorodność powierzanych zadań oraz ze względu na to, iż moja praca widocznie przyczyniła się do sprawniejszego funkcjonowania biblioteki.Podczas praktyk głównie zapoznałam się z systemem KOHA oraz mogłam w praktyce wykorzystać znajomość MARC21, opracowując formalnie zbiory z kolekcji prof. W. Spohna oraz nowości. Rozpoczęłam również prace nad uporządkowaniem i stworzeniem listy czasopism gromadzonych przez bibliotekę. Zapoznałam się z działaniem biblioteki z zakresu gromadzenia, opracowania i udostępniania zbiorów. Pracując przy opracowaniu ulotki reklamującej bibliotekę  miałam możliwość zapoznania się z PR placówki. Chciałabym wyrazić przeogromną wdzięczność Pani dr Edycie Kotyńskiej za możliwość pracy w tak miłej atmosferze oraz za profesjonalizm z jakim zorganizowany został program moich praktyk.

Filip Brodacki2

Filip Brodacki - student Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

czytaj więcej

 

 

Praktyka w Bibliotece Centrum im. Willy’ego Brandta przebiegła bardzo owocnie. Dzięki odbytej praktyce mogłem nauczyć się praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej podczas dwóch lat studiów i nabrać nowych doświadczeń. Praca była bardzo zróżnicowana, dzięki czemu mogłem dotknąć wielu sfer pracy w bibliotece. Wraz z koleżanką praktykantką katalogowaliśmy i opracowywaliśmy nowości, prace licencjackie i magisterskie oraz księgozbiór Prof. W. Spohna. Spisywaliśmy czasopisma zebrane przez bibliotekę i braliśmy udział w tworzeniu ulotki. Uczestniczyliśmy również w wyjściu do księgarni, oraz odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w celu obejrzenia wystawy typograficznej. Przełożeni byli bardzo pomocni. Dzięki ich dużej wiedzy i doświadczeniu wiele się nauczyłem, a sama praca przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Praktyka nie była traktowana jako obowiązek, lecz uczęszczałem na nią z przyjemnością.

Z czystym sumieniem mogę polecić odbycie praktyki w Bibliotece CSNE studentom Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.

Ron mieczkowski

Ron Mieczkowski –student literaturoznawstwa i historii sztuki na: Universität Mainz

robert schula2

Robert Schula studiuje tłumaczenia języka angielskiego i języka polskiego w Hochschule Zittau/Görlitz w Niemczech, czytaj więcej