Jeśli wszechstronne interesujesz się sprawami naszego kontynentu, Interdyscyplinarne Studia Europejskie (ISE) to dla Ciebie najlepszy wybór.
Na tym kierunku poszerzysz wiedzę z zakresu integracji europejskiej, stosunków międzynarodowych, polityki gospodarczej i zagranicznej, dziedzictwa europejskiego, systemów politycznych państw europejskich, komunikacji międzykulturowej oraz relacji społecznych, a także rozwiniesz swoje umiejętności analityczne, miękkie oraz zarządzania projektami.
ISE są wspólną inicjatywą Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr i Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta (CSNE).
Cechą charakterystyczną ISE jest ich kameralność i indywidualne podejście do studenta. W trakcie studiów to Ty będziesz decydował o swoim zaangażowaniu w liczne przedsięwzięcia podejmowane przez CSNE, takie jak: organizacja szkół letnich, debat oraz międzynarodowych konferencji naukowych. Od Ciebie będzie również zależało, czy skorzystasz z możliwości odbycia zagranicznych praktyk studenckich i staży na partnerskich uniwersytetach m.in. w Monachium, Dreźnie, Lipsku, Padwie czy Brukseli oraz czy weźmiesz udział w międzynarodowych warsztatach naukowych.
ISE dadzą Ci szansę na rozwinięcie Twojej znajomości języków obcych. Będziesz miał możliwość studiowania przedmiotów w języku angielskim, a także nauki dwóch języków obcych oraz wyjazdów zagranicznych, m.in. w ramach programu Erasmus+.
Uważamy, że wyjazdy na uczelnie zagraniczne w ramach programu Erasmus+ pozwalają nabyć doświadczenie, które jest bardzo przydatne po zakończeniu studiów. W związku z tym, studenci decydujący się wziąć udział w programie mogą liczyć na pomoc ze strony pracowników administracyjnych i dydaktycznych. W latach 2017-2022 około 40% studentów ISE wyjechało na uczelnie zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
Studiując ISE będziesz miał możliwość wyboru różnych ścieżek rozwoju (modułów) z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. W ich ramach będziesz mógł rozwinąć wiedzę z zakresu literatury i kultury w perspektywie transnarodowej; kina niemieckiego w perspektywie europejskiej; polityki tożsamościowej i tożsamości regionalnych w Europie; bądź też koncepcji państwa dobrobytu (welfare state).
Co po studiach Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy koncepcyjnej, doradczej, edukacyjnej oraz administracyjnej w Polsce i za granicą. Będziesz mógł znaleźć pracę m.in. w urzędach integracji europejskiej, w ambasadach i konsulatach, w biurach europosłów, posłów i senatorów, w instytucjach kultury, w firmach doradczych i szkoleniowych oraz w międzynarodowych korporacjach. Osoby szczególnie zainteresowane pracą badawczą będą mogły kontynuować studia w ramach seminariów doktoranckich prowadzonych przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta. |