European Welfare States - Citizenship, Nationalism and Conflict
niedziela, 02 czerwca 2013 21:30

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się nowa publikacja pod redakcją naukową prof. Ireneusza
P. Karolewskiego
(CSNE im. Willy’ego Brandta UWr) i dr. Andrzeja Suszyckiego (Uniwersytet w Pasawie) wydana w serii Studia Brandtiana.

IPK publikacja

Książka pt. „European Welfare States - Citizenship, Nationalism and Conflict” poświęcona jest nowym wyzwaniom dla europejskiego państwa dobrobytu. Publikacja zawiera nowe  teoretyczne analizy jak i badania empiryczne koncentrujące się na pojedynczych państwach europejskich, porównaniach między nimi jak i  grupach mniejszościowych.

Publikacja obejmuje rozdziały dotyczące Austrii, Belgii, Irlandii, mniejszości tureckiej i Białorusi. W szczególności poruszana jest tematyka związana
z relacjami pomiędzy państwem dobrobytu a obywatelstwem, potencjałem konfliktowym rożnych państw dobrobytu oraz między kwestią imigracji a państwem dobrobytu.

Autorami pracy zbiorowej są naukowcy z Austrii, Belgii, Niemiec, Polski, Rumunii i USA.

Praca ukazała się nakładem wydawnictwa Fibre-Verlag: http://is.gd/zy6Nyb

Redaktorzy naukowi: