Dr Angelica Schwall-Düren na Uniwersytecie Wrocławskim
środa, 24 października 2012 00:00

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta oraz Fundacja im. Friedricha Eberta serdecznie zapraszą na wykład pt. „Współpraca polsko-niemiecka a przyszłość Europy. Szanse i kontrowersje?”, który minister ds. federalnych, Europy i mediów kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia -  dr Angelica Schwall-Düren wygłosi dnia 29 października (poniedziałek) o godz. 18.00 w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1).

Wydarzenie to odbędzie się w ramach cyklu wykładów pt. Willy-Brandt- Lectures. Organizowane jest ono od kilku lat, w celu upamiętnienia patrona CSNE, byłego kanclerza RFN i laureata pokojowej Nagrody Nobla, Willy’ego Brandta.

Termin corocznego spotkania nie został wybrany przypadkowo, gdyż jest on bliski rocznicy śmierci Willy’ego Brandta, 10 października.

Dotychczas gośćmi CSNE z tej okazji byli: Dieter Langewiesche, Hans-Ulrich Klose, Erhard Eppler, Angelica Schwall-Dürren, Heinrich August Winkler, Jürgen Kocka oraz Gerhard Schröder.

Podczas wykładu zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne.

Pobierz plakat w formacie pdf.
Pobierz zaproszenie w formacie pdf.