poniedziałek, 11 października 2010

Magdalena Hadała

hadala_fotka

Studia magisterskie

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2003-2010)

Praca magisterska „Żywa Biblioteka jako innowacyjna metoda kontaktu” pod kierunkiem prof. Adama Bartoszka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego (2010)

Praca magisterska „Literacka rekonstrukcja bitwy pod Stalingradem. Schlachtbeschreibung Aleksandra Kluge“ pod kierunkiem prof. Zygmunta Mielczarka w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego (2008)

Studia na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze w ramach programu Erasmus (2006)

Studia na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach programu MOST (2007)

Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Studia doktorskie

Temat dysertacji: „Tożsamość narodowa Polaków i Ukraińców w kontekście EURO 2012”

Promotor: prof. dr hab. Willfried Spohn

Zainteresowania badawcze

Nacjonalizm i tożsamość narodowa, sport i społeczeństwo, badania nad uprzedzeniami i edukacja antydyskryminacyjna

Języki pracy naukowej

Polski, niemiecki, angielski, rosyjski