sobota, 27 kwietnia 2019

Szkoła letnia w Hajfie, 3-12.07.2019

CfA HCGES SummerSchool July 2019 final-1

Wspólnie z Haifa Center for German and European Studies, Ludwig-Maximilians-University Monachium (LMU) oraz Minerva Center for the Rule of Law under Extreme Conditions (Uniwersytet w Hajfie) zapraszamy do wzięcia udziału w 10-dniowej szkole letniej pt. Populism. The Status of Liberal Democracy in Comparative Perspective. Szczególnie zachęcamy studentów historii, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, prawa oraz studiów europejskich i niemieckich.

Szkoła letnia służy jako forum wymiany doświadczeń w różnych dyscyplinach i projektach badawczych osób pracujących nad zagadnieniami związanymi z populizmem w sieci DAAD. Populizm jest coraz bardziej gorącym tematem zarówno w dyskursie publicznym, jak i w środowisku akademickim. Spróbujemy wspólnie wyruszyć w podróż, badając dostępne definicje, studia przypadków z całego świata oraz granice tego, czym jest populizm i jak możemy się z nim zmagać. Zachęcamy do składania wniosków od początkujących naukowców (zaawansowanych studentów studiów magisterskich i doktorantów), których tematy związane są z populizmem - od współczesnych projektów skupiających się na nowych (dalekich) na całym świecie po starsze polityczne próby uchwycenia popularnych nastrojów. Nauki polityczne i historia będą z założenia najważniejszymi dyscyplinami, ale interesują nas wszystkie związane z nimi tematy z każdej dziedziny.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Termin składania wniosków upływa 31 kwietnia 2019 r.

Wnioski należy przesyłać do HCGES: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wybrani kandydaci otrzymają szczegółowe informacje na temat podróży i logistyki oraz szczegółowy program kursu.

Czytany 2579 razy Ostatnio zmieniany sobota, 27 kwietnia 2019 01:34