piątek, 08 grudnia 2017

Termin składania wniosków o stypendium im. Fritza Sterna

Stypendium im. Fritza Sterna 2017

Utworzona przez byłego kanclerza Helmuta Schmidta Niemiecka Fundacja Narodowa ustanawia na wniosek laureata swej nagrody, historyka, prof. Fritza Sterna stypendia dla młodych naukowców. Rozpatrywaniem wniosków i przyznawaniem stypendiów zajmie się Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z wydziałem kulturoznawstwa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n. Odra. Stypendia (w założeniu krótkoterminowe) przeznaczone są dla młodych badaczy z Polski i Niemiec, specjalizujących sie w historii i kulturoznawstwie. W 2017 roku planujemy przyznać 8 stypendiów.

Gremium przyznające stypendia zwróci szczególna uwagę z jednej strony na badania polskich historyków i kulturoznawców dotyczące historii Niemiec i kultury w kontekście europejskim oraz stosunków miedzy Niemcami i ich sąsiadami. Z drugiej strony mają być wspierane badania młodych niemieckich naukowców na temat historii Wrocławia i Śląska na tle przemian europejskich. Stypendia im. Fritza Sterna będą kierowane zwłaszcza do tych badaczy, którzy projekty naukowe, rozwijane na macierzystych uniwersytetach w Polsce i w Niemczech, chcą realizować we Wrocławiu, Frankfurcie n. Odrą i Berlinie we współpracy z tamtejszymi naukowcami.

Termin składania wniosków: 31.12.2017 r.

Więcej informacji w zakładce Stypendia

Czytany 4641 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 grudnia 2017 10:46