poniedziałek, 25 kwietnia 2016

The expansion of Europe and intercontinental migration – drugi wykład z cyklu „Challenges of Contemporary Migrations”

Centrum im. Willy`ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego oraz  Academia Europaea Knowledge Hub Wrocław zapraszają na spotkanie z profesorem Pieterem Emmerem (Leiden), który wygłosi drugi z cyklu „Challenges of Contemporary Migrations” wykład pt.  The expansion of Europe and intercontinental migration

Wykład odbędzie się w Centrum im. Willy`ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Strażnicza 1-3, Wrocław) w środę, 4 maja o godzinie 17:00.

Plakat Emmer

Pieter C. Emmer studiował historię i ekonomię na Uniwersytecie w Leiden i w 1974 roku uzyskał doktorat z ekonomii na Uniwersytecie w Amsterdamie. Od tego czasu wykłada na Wydziale Historii Uniwersytetu Leiden. Profesor wizytujący na uniwersytecie w Cambridge,  Berlinie, Teksasie i w Hamburgu.

Pieter Emmer jest członkiem rad redakcyjnych m.in. Journal of Imperial and Commonwealth History, Jahrbuch für Geschichte Lateinamerikas, Studien zur historischen Migrationsforschung, Journal of Caribbean History. Jest autorem książki The Dutch in the Atlantic Economy, 1580-1880 oraz The Dutch Slave Trade, 1500-1850. Od 2004 roku członek Academia Europaea.

Serdecznie zapraszamy!

Plakat do pobrania TUTAJ