Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

piątek, 01 kwietnia 2016

Nowy kierunek studiów na WNHiP i w CSNE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

BannerISE01-ise-jeszcze-mniejszy

 

Z radością informujemy, że Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr we współpracy z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta UWr otworzył nowy kierunek studiów – INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE.

 


 

Interdyscyplinarne Studia Europejskie (ISE) to interdyscyplinarny i silnie umiędzynarodowiony kierunek skierowany do studentów dziennych II stopnia. Adresowany jest on do osób zainteresowanych Europą i integracją europejską w ich rozmaitych — zwłaszcza: kulturowych, społecznych i politycznych — aspektach.

 

W odróżnieniu od tradycyjnych studiów europeistycznych program studiów ISE łączy podejścia i perspektywy badawcze z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. W proponowanym zestawie kursów nie zabraknie więc wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. integracji europejskiej, stosunków międzynarodowych, polityki zagranicznej, historii idei, komunikacji kulturowej, relacji społecznych czy tożsamości zbiorowych. W toku studiów przewidziano możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności, są to: "Pamięć kulturowa i tożsamość" oraz "Europeizacja i regionalizacja“.

 

Szczególny nacisk położony zostanie na aktywną znajomość języków obcych na poziomie specjalistycznym: część zajęć dydaktycznych prowadzona będzie w języku angielskim i otwarta dla zagranicznych studentów UWr. Ponadto program studiów przewiduje możliwość nieodpłatnej nauki dwóch języków obcych. 

  

Studenci ISE będą mieli sposobność wysłuchania wykładów profesorów gościnnych z wiodących europejskich ośrodków akademickich, odbycia zagranicznych praktyk studenckich oraz staży naukowych na partnerskich uniwersytetach (m.in. w Monachium, Dreźnie, Lipsku, Padwie czy Brukseli) i wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach czy szkołach letnich.

 


 

be95b9109df2ad6eb07a173807a33805101

 

 

 

    REKRUTUJ JUŻ DZIŚ!!! 

 

 

    STUDIUJ RAZEM Z NAMI! 

  

 

 

    POBIERZ PROGRAM STUDIÓW

 

 


 

Pytania? Wątpliwości? Piszcie na adres lub dzwońcie: 

 

  • Agnieszka Grzeszczuk (CSNE) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel: 71 375 95 03

bądź

  • Katarzyna Baraniecka (WNHiP) e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel: 71 375 22 23

 

Więcej o ISE znajdziecie również w zakładce DYDAKTYKA

 

Czytany 6086 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 września 2016 07:56