piątek, 01 kwietnia 2016

Nowy kierunek studiów na WNHiP i w CSNE

BannerISE01-ise-jeszcze-mniejszy

Z radością informujemy, że Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr we współpracy z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta UWr otworzył nowy kierunek studiów – INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE.

Interdyscyplinarne Studia Europejskie (ISE) to interdyscyplinarny i silnie umiędzynarodowiony kierunek skierowany do studentów dziennych II stopnia. Adresowany jest on do osób zainteresowanych Europą i integracją europejską w ich rozmaitych — zwłaszcza: kulturowych, społecznych i politycznych — aspektach.

W odróżnieniu od tradycyjnych studiów europeistycznych program studiów ISE łączy podejścia i perspektywy badawcze z obszaru nauk humanistycznych i społecznych. W proponowanym zestawie kursów nie zabraknie więc wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. integracji europejskiej, stosunków międzynarodowych, polityki zagranicznej, historii idei, komunikacji kulturowej, relacji społecznych czy tożsamości zbiorowych. W toku studiów przewidziano możliwość wyboru jednej z dwóch specjalności, są to: "Pamięć kulturowa i tożsamość" oraz "Europeizacja i regionalizacja“.

Szczególny nacisk położony zostanie na aktywną znajomość języków obcych na poziomie specjalistycznym: część zajęć dydaktycznych prowadzona będzie w języku angielskim i otwarta dla zagranicznych studentów UWr. Ponadto program studiów przewiduje możliwość nieodpłatnej nauki dwóch języków obcych.

Studenci ISE będą mieli sposobność wysłuchania wykładów profesorów gościnnych z wiodących europejskich ośrodków akademickich, odbycia zagranicznych praktyk studenckich oraz staży naukowych na partnerskich uniwersytetach (m.in. w Monachium, Dreźnie, Lipsku, Padwie czy Brukseli) i wzięcia udziału w międzynarodowych warsztatach czy szkołach letnich.

be95b9109df2ad6eb07a173807a33805101

REKRUTUJ JUŻ DZIŚ!!!

STUDIUJ RAZEM Z NAMI!

POBIERZ PROGRAM STUDIÓW