piątek, 23 kwietnia 2010

„Niemiecko – francuskie pojednanie a integracja europejska." Wyróżniony

„Niemiecko – francuskie pojednanie a integracja europejska. Od Adenauera i Schumana do Merkel i Sarkozy`ego”.
 Henri Ménudier podczas wykładu

Henri Ménudier jest politologiem, profesorem w Interdyscyplinarnym Centrum Badań Niemcoznawczych na Uniwersytecie  Paris III - Sorbonne Nouvelle oraz vice-prezydentem Związku Towarzystw Niemiecko-Francuskich we Francji i Komitetu „Trójkąta Weimarskiego”. Wykładał w Institut d’Études Politiques i w École Nationale d’Administration. Od roku 1988 kieruje katedrą na paryskiej Sorbonie (Uniwersytet Paryski III). Od roku 2005 jest dyrektorem Centrum Uniwersyteckiego w Asnières (Paris III). Obejmował profesury gościnne na wielu uniwersytetach niemieckich (Saarbrücken, Bonn, Stuttgart, Monachium i Fryburg). Zarówno w swych badaniach naukowych, jak i w dydaktyce zajmuje się przede wszystkim Niemcami po roku 1945 i stosunkami niemiecko-francuskimi w Europie. Pełnił różne funkcje w organizacjach niemiecko-francuskich. Jest również mocno zaangażowany we współpracę między Francją, Niemcami i Polską „Trójkąt Weimarski”).

Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2010 r. (wtorek), w sali im. Lutza (nr 13) w CSNE o godz. 18.00. ul. Strażnicza 1-3

Wykład odbędzie się w języku niemieckim

Czytany 14188 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 marca 2011 10:19