środa, 08 czerwca 2011

Minister kultury Bawarii dr Ludwig Spaenle z wizytą na Uniwersytecie Wrocławskim

Minister kultury Bawarii dr Ludwig Spaenle
podczas 2 dniowego pobytu w Polsce odwiedził w dniu 7 czerwca Uniwersytet Wrocławski i Centrum im. Willy'ego Brandta.

Podczas wizyty minister Spaenle spotkał się z JM Rektorem Markiem Bojarskim, Rektorem Adamem Jezierskim, dyrektorem CSNE Krzysztofem Ruchniewiczemi i Konsulem Generalnym Niemiec Bernhardem Brasackiem.  Panowie dyskutowali  m.in. o współpracy naukowej polsko-niemieckiej, wymianie naukowej między Wroclawiem a Monachium oraz podręczniku polsko-niemieckim do historii. Minister Spaenle miał także okazję podziwiać Aulę Leopoldyńską, perłę wśród barokowych reprezentacyjnych wnętrz naszej części Europy oraz panoramę Wrocławia z Wieży Matematycznej.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Czytany 20247 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwca 2012 05:14