Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

piątek, 29 czerwca 2012

Powrót mistrzów wioślarstwa! Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

II Uniwersyteckie Regaty Wioślarskie organizowane przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich

im. Willy'ego Brandta
Zawody wioślarskie kolaż do artykułu maly

 

Być może Szanowni Czytelnicy „Przeglądu Uniwersyteckiego” pamiętają zeszłoroczne zaproszenie ze strony Dyrekcji CSNE  im. W. Brandta do udziału załóg uniwersyteckich w wyścigach wioślarskich. Regaty odbyły się, załogi kilku łodzi dały z siebie wszystko, wylewając litry potu i ryzykując kolizjami ze stateczkami turystycznymi. Wygrała zaś załoga z dyrektorem CSNE  na pokładzie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni uściskiem dłoni JM Rektora, prof. M. Bojarskiego, oraz okrzykami podziwu publiczności zgromadzonej na Moście Uniwersyteckim. Następnie – po dłuższej lub krótszej reanimacji – wszyscy uczestnicy i goście wzięli udział w małym pikniku, omawiając przy smacznych przekąskach przebieg zaciętych (choć bynajmniej niewyrównanych zmagań). Obiecywano sobie lepsze przykładanie się do treningu i ćwiczeń  „na sucho” w synchronicznym używaniu wioseł....

Organizatorzy regat  ponownie wzywają do rywalizacji na falach Odry uniwersyteckie wydziały, administrację, a zwłaszcza brać studencką. Może tym razem na linii startu zamelduje się więcej załóg i któraś z nich zagrozi dominacji łódek wystawionych przez CSNE ?
Pokażmy, że waleczni jesteśmy nie tylko na frontach bojów o reformę szkolnictwa wyższego, czy w bataliach o granty, dyplomy  i stopnie naukowe, ale że nie bledniemy też na widok czwórki ze sternikiem (lub bez).

Regaty odbędą się 29 czerwca 2012r.

Zwycięzcy mogą liczyć na puchar na wieki dokumentujący ich tryumf, a uczestnicy wyścigu na dyplomy pamiątkowe i nagrody pocieszenia. Wszyscy zaś na dobrą zabawę i fetowanie nieustraszonych zawodników przy godnie zastawionym stole.

Dalsze szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone na www.wbz.uni.wroc.pl

Zgłoszenia załóg przyjmowane są w sekretariacie CSNE  (tel. 713759501 ; e- mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Zatem – do wioseł!

Czytany 45774 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 września 2012 11:58