Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 11 maja 2010

Bartoszewski we Wrocławiu Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Wieczór autorski z Władysławem Bartoszewskim

 

 

Bartoszewski

 

 

 

W poniedziałek 10 maja we Wrocławskiej kamienicy "Pod Złotym Słońcem" odbył się wieczór autorski z udziałem prof. Władysława Bartoszewskiego. Była to jedna z najbardziej eksponowanych i wyczekiwanych imprez towarzyszących I Zjazdowi Niemcoznawców we Wrocławiu. 

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się słowami powitania wypowiedzianymi przez Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Marka Bojarskiego oraz Dyrektora Narodowego Zakładu im. Ossolioskich we Wrocławiu, Adolfa Juzwenko.

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Wieczór był prowadzony na zasadzie dialogu autorskiego pomiędzy profesorem Bartoszewskim, a Rafałem Rogulskim, współtwórcą ostatniego dzieła profesora: "O Niemcach i Polakach. Wspomnienia. Prognozy. Nadzieje."

 

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć wiele anegdot, nie tylko tych zawartych w książce, które wypowiedziane z odpowiednią dla profesora manierą i poczuciem humoru wypełniły czas spotkania. Na zakończenie wieczoru każdy ze sluchaczy miał szansę uzyskać dedykację Władysława Bartoszewskiego na egzemplarzu jego nowej książki "O Niemcach i Polakach. Wspomnienia. Prognozy. Nadzieje".

 

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Bartoszewski

 

 

 

Fotografie: Grzegorz Ciejpa

 

Czytany 15709 razy