Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

czwartek, 14 stycznia 2010

Spotkanie z redaktorami poradnika dla doktorantów Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zapraszamy na spotkanie z redaktorami książki „Promovieren zur deutsch-deutschen Zeitgeschichte”, poradnika dla piszących doktorat z zakresu współczesnej historii Niemiec.

W najbliższą środę, 20 stycznia 2010 roku o godz. 16:15 odbędzie się otwarte spotkanie z dr Ulrichem Mählertem oraz dr hab. Peerem Pasternackiem, redaktorami książki.

 

zdjęcie twarzyUlrich Mählert, studia na Uniwersytecie w Mannheim, Nauki Polityczne, Germanistyka i Anglistyka, 1994 r. doktorat. Do 1998 r. asystent na Uniwersytecie w Mannheim, do października 1999 r. koordynator Forum Historycznego dla Badań Historii Współczesnej. Od 1 listopada 1999 referent wspierania nauki w Fundacji dla Rozliczenia Dyktatury SED. Liczne publikacje z zakresu historii NRD, także na temat FDJ i SED. Współwydawca rocznika "Historyczne Badania Komunizmu".

 

 

 

 

 

 

zdjęcie twarzy

Peer Pasternack, studia na Uniwersytecie w Lipsku, Nauki polityczne. Od 1992 twórca i dyrektor Lipskiego Wydawnictwa Uniwersyteckiego. W latach 1996-2001 naukowiec i koordynator badań w Institut für Hochschulforschung. W latach 1997-2002 wykładowca Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lipskim. W latach 2002-2003 Sekretarz Stanu ds. Nauki i Badań w Senacie Berlina. Od 2004 roku Dyrektor ds. Badań Naukowych w Institut für Hochschulforschung na Uniwersytecie Marcina Lutra Halle-Wittenberga. W 1998 doktorat, a 2005 habilitacja. Od 2007 roku Wiceprzewodniczący Campus Wittenberg. Autor licznych publikacji z zakresu historii i reform szkolnictwa wyższego w NRD i Niemczech, tendencji i kierunków badań w Niemczech po 1989 r., organizacji i zarządzania w szkolnictwie wyższym  oraz metodyki prac badawczych.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach seminarium doktorskiego Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta i będzie miało charakter otwartej dyskusji . Wszystkich zainteresowanych wykładami Seminarium Doktorskiego zapraszamy do zapoznania się z planem wykładów  na stronie http://www.wbz.uni.wroc.pl/pl/dydaktyka/seminarium-doktorskie/plan-seminarium.html

Czytany 14351 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 stycznia 2010 08:35