Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

wtorek, 09 marca 2010

Konflikt interesów, wspólny tlen. Debata Wyróżniony

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 4 marca 2010 o godz. 17.00 w Centrum Willy`ego Brandta, w ramach Polsko – Niemieckiego Klubu (Pl – De), odbyła się debata pt. "Polskie i niemieckie interesy klimatyczne – szczyt klimatyczny w Kopenhadze”.  
 
Uczestnicy debaty Debata była moderowana przez dr. Krzysztofa Tokarza, który powitał jej uczestników i wprowadził ich w przedmiot późniejszej dyskusji. Następnie attache Konsulatu Generalnego RFN we Wrocławiu, Pan Daniel Lissner, wygłosił po niemiecku wystąpienie na temat przebiegu szczytu klimatycznego w Kopenhadze (2009), jak również najważniejszych ustaleń szczytów w Kyoto (1997) i na Bali (2007). Wystąpienie Pana Lissnera wzbudziło żywe zainteresowanie słuchaczy, którzy podjęli dyskusję w języku polskim na temat interesów klimatycznych Polski i Niemiec. W debacie brali udział m. in. Pan Radosław Gawlik ze stowarzyszenia Eko-Unia, który był przedstawicielem polskiego rządu w Kyoto w 1997 roku, oraz liczni przedstawiciele świata nauki.
 
Debata  
Dr Tokarz i Pan Lissner odpowiadali na pytania publiczności dotyczące przebiegu negocjacji polsko-niemieckich w Kopenhadze, różnic i podobieństw w interesach obydwu krajów oraz perspektyw wspólnego rozwoju. Podjęto również tematykę nowoczesnych technologii pozyskiwania energii i ich możliwej implementacji w Polsce, co mogłoby stanowić alternatywę dla inwestowania w budowę elektrowni atomowej. Pomysł ten budzi obawy Niemiec i wszystkich krajów, które w dzisiejszych czasach odchodzą od wykorzystania energii atomowej na rzecz pozyskiwania energii odnawialnej. 
Dyskusję moderował dr Krzysztof Tokarz
 
 

Debata 
 
 
 
 
 
 
Fotografie: Anna Hoang The 
 
 
 
Czytany 16454 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 marca 2011 10:49