Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Tuesday, 03 November 2009

Panel dyskusyjny: Lizboński kształt Unii Europejskiej

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Jak będzie wyglądała Unia Europejska po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego? 

 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta oraz Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowały 24.11.2009 r. panel dyskusyjny pt. "Lizboński kształt Unii Europejskiej". Spotkanie moderował prof. Ireneusz P. Karolewski.  

 

 prof. Krzysztof Wójtowicz

Prof. Krzysztof Wójtowicz w swoim wystąpieniu "Suwerenność, tożsamość państw i problem pierwszeństwa prawa UE w Traktacie z Lizbony" omówił problematykę suwerenności krajów członkowskich i przekazywania kompetencji instytucjom Unii Europejskiej, kolizji prawa narodowego i unijnego oraz wprowadzenie pozaprawnych pojęć do Traktatu Lizbońskiego.

 

 

 

 prof. I.P. Karolewski i Dr R. Grzeszczak

Dr Robert Grzeszczak w prezentacji "Podstawowe zmiany w działaniu instytucji UE" przedstawił szczegółowo charakter prawny i strukturę Traktatu, zmiany ustrojowe, zmiany w procesie decyzyjnym UE oraz katalog i reformę instytucji UE.

 

 

 

 

 

 

publiczność

 

Panel dyskusyjny odbył się z udziałem publiczności, która z dużym zainteresowaniem przyjęła oba wystąpienia. Prelegenci odpowiadali na liczne pytania.   Spotkanie moderował prof. I.P. Karolewski.

Read 17347 times Last modified on Tuesday, 29 May 2012 01:48