Donnerstag, 13 Juni 2013

Karolina May Chu

(0 votes)

Karolina May Chukarolina may chu 401x520 scaled cropp

jest doktorantką na Wydziale Niemieckim na University of Wisconsin-Madison w Stanach Zjednoczonych.

Otrzymała dyplom magistra ukończywszy kierunek Amerykanistyki i Germanistyki na uniwersytecie w Poczdamie w 2006 roku. W czasie studiów magisterskich pracował na pół etatu jako asystentka w programie organizowanym przez Harvard University obejmującym serię wykładów CES Berlin Dialogues. Po ukończeniu studiów kontynuowała pracę dla Berlin Dialogues i Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung.

W 2007r. przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczęła pracę jako tłumacz. Jej projekty obejmowały min. tłumaczeniena jęz. niemiecki książki Marii Höhn „GIs and Fräuleins: The German-American Encounter in 1950s West Germany”. Jesienią 2009r. rozpoczęła studia doktoranckie.

Karolina May Chu szczególne zainteresowania poświeca:  literaturze XX i XXI wieku,polsko-niemieckiem stosunkom literackim, transnacjonalizmowi, badaniom granicznym i literaturze światowej.

Read 53622 times Last modified on Dienstag, 18 Juni 2013 11:06