Christin Mateja

(0 votes)

Urodziła się we (wschodnim) Berlinie; wzrastała i dorastała we Frankfurcie nad Odrą, tam też zdała egzamin maturalny w 2005.r Nastepnie  - niedokończony „Wolontaryjny Rok Ekologiczny“; sześciomiesięczna praktyka pomostowa w FAA i w Archiwum Gminnym Beeskow (Brandenburgia, Niemcy, 2006).

W trakcie praktyki (2007) w tygodniku „Der Oderlandspiegel“ ukazującym się we Frankfurcie na Odrą i w Słubicach dał o sobie znać brak znajomości języka polskiego. Chęć poznania i nauczenia się języka została wprowadzona w życie.

Z kursu językowego na Volkshochschule nic nie wyniknęło, gdyż…od 2007: Studia [Tłumaczenia Angielski/Polski na Wolnej Szkole Wyższej w Żytawie (Saksonia, Niemcy)] 2009/2010 semestr zagraniczny: 5-miesięczna Praktyka [krótkoterminowo w Fundacji Krzyżowa; a długoterminowo w Centrum im. W. Brandta we Wrocławiu - zakres zadań: tłumaczenie strony internetowej CSNE; korekty tekstów.

Read 52815 times Last modified on Donnerstag, 04 November 2010 12:09

More in this category: « Kamila Feliks Max Spohn »