Dienstag, 21 September 2021

Dodatkowa rekrutacja - Interdyscyplinarne studia europejskie oraz seminarium doktorskie

(0 votes)
 Seminarium Doktorskie CSNE-4

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego ogłasza rekrutację dodatkową na:

• INTERDYSCYPLINARNE STUDIA EUROPEJSKIE

Interdyscyplinarne studia europejskie (ISE) to kierunek studiów II stopnia oferowany przez Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych i Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta. Adresowany jest on do osób zainteresowanych Europą i integracją europejską w ich rozmaitych — zwłaszcza: kulturowych, społecznych i politycznych — aspektach.

Więcej informacji o ISE w zakładce DYDAKTYKA

Porządek postepowania rekrutacyjnego:

- data rozpoczęcia rejestracji kandydatów w systemie IRK: 23.09.2021;

- data zakończenia rejestracji kandydatów w systemie IRK: 28.09.2021;

- data ogłoszenia listy kandydatów do przyjęcia: 29.09.2021;

- data i miejsce składania dokumentów: 30.09.2021, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta UWr., ul. Strażnicza 1-3, sekretariat (pok. 31), godz. 9:00-15:00.

- data ogłoszenia listy osób przyjętych: 30.09.2021, godz. 17:00

Szczegóły dotyczące rekrutacji dodatkowej dostępne są na stronie:

rekrutacja.uni.wroc.pl

• SEMINARIUM DOKTORSKIE CSNE

Seminarium Doktorskie w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta - niestacjonarne, interdyscyplinarne Seminarium Doktorskie w CSNE jest typem studiów trzeciego stopnia, przygotowującym uczestników do napisania i obrony rozprawy doktorskiej z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, w szczególności w dyscyplinach naukowych germanistyki, historii, politologii oraz socjologii. Z uwagi na swój interdyscyplinarny charakter Seminarium skierowane jest nie tylko do absolwentów kierunków studiów w wyżej wymienionych dyscyplinach, ale studiów humanistycznych i społecznych w ogóle, który zainteresowani są kojarzeniem i twórczym wykorzystywaniem ich zaplecza metodologicznego. Poza praktycznym celem doprowadzenia słuchaczy w ramach seminarium do uzyskania stopnia naukowego doktora przyświeca naszemu Seminarium, funkcjonującemu w placówce zajmującej się „studiami niemieckimi i europejskimi”,  idea współtworzenia w kraju środowiska świadomego wyzwań, obowiązków i szans, jakie nakłada na polskie społeczeństwo sąsiedztwo z RFN i członkostwo w Unii Europejskiej, oraz gotowego na nie reagować.

Więcej informacji TUTAJ

Termin składania aplikacji mija 24.09.2021 r.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się 29.09.2021 r. w siedzibie Centrum w sali nr 13.

Read 5699 times Last modified on Dienstag, 21 September 2021 22:16