Dienstag, 08 Dezember 2020

W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej - kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”

(0 votes)

Baner Filmy sendlerowa 2020 v2

14 grudnia o godz. 19.30 Centrum im. Willy’ego Brandta UWr zaprasza na film W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej (reż. Mary Skinner, PL/USA 2010, dok. 58 min) w ramach cyklu „Polska i Niemcy: seanse filmowe online”.

Film poprzedzony zostanie wstępem, a po seansie odbędzie się dyskusja. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, natomiast film udostępniony zostanie na platformie Vimeo (link wraz z hasłem podane zostaną na czacie podczas spotkania w Zoomie).

Link do spotkania w Zoomie:

Passcode: jAL9Qs

3 Bild W imię ich matek

Film o niezwykłej kobiecie, która w czasie II wojny światowej odważyła się nieść pomoc Żydom, choć za samo podanie im chleba groziła śmierć. Irena Sendlerowa z pomocnikami wyprowadziła z warszawskiego getta 2.500 dzieci i tym samym uratowała im życie.

W 1965 roku Instytut Yad Veshem w Jerozolimie nadał Irenie Sendler tytuł Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Tytuł ten otrzymało blisko 7 tysięcy Polaków, wśród nich dwie współpracowniczki Ireny Sendler: Jadwiga Piotrowska i Magdalena Grodzka–Gużkowska.

Film pochodzi z Kolekcji Filmowej Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Koordynatorem cyklu jest dr Andrzej Dębski z Pracowni Badań nad Filmem i Kulturą Audiowizualną Niemieckiego Obszaru Językowego w Centrum im. Willy’ego Brandta UWr.

Plakat do POBRANIA (.pdf)

Read 2131 times Last modified on Dienstag, 08 Dezember 2020 11:03