Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 16 Januar 2018

"Współczesna kultura dyplomatyczna" - spotkanie autorskie z prof. Ryszardem Stemplowskim

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na spotkanie z prof. Ryszardem Stemplowskim, redaktorem naukowym książki pt. "Współczesna Kultura Dyplomatyczna". Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2018 o godz. 16:00 w sali nr 13 Centrum im. Willy'ego Brandta.


Poster współczesna kultura dyplomatyczna 2018 

Temat publikacji - współczesna kultura dyplomatyczna - to zagadnienie fascynujące i jednocześnie trudne do badania. Namysł nad tą problematyką zaczynać trzeba było od początku, od przyjęcia aparatu pojęciowego pozwalającego charakteryzować konkretne kultury dyplomatyczne, stanowiące skomplikowane układy norm prawnych, wartości, zwyczajów i procedur, które regulują działalność dyplomatów. Następnie konieczne było odwołanie się do praktyki. A ta do tej pory nie została uteoretyczniona. Stąd w przedsięwzięciu, którego owocem jest powyższa publikacja, tak liczny udział osób o podwójnej charakterystyce: zawodowych dyplomatów i zarazem uczonych z zakresu szeroko rozumianych nauk politycznych. Wysiłek wszystkich Autorów oraz pomysłodawcy projektu Profesora Ryszarda Stemplowskiego sprawił, że powstała ważna, nowatorska książka - wielce przydatna w uniwersyteckim kształceniu kadr dyplomatycznych oraz urzędników państwowych.

 

"Zbiór Współczesna kultura dyplomatyczna jest rzeczywiście przybliżeniem pierwszym (jak głosi tytuł) i ma nie tylko charakter pionierski, ale w pewnej mierze jest inspiracją do debaty i dalszych przemyśleń. Jest to zapoczątkowanie publicznej oceny zakresu i tej formy aktywności państwa, które nigdy nie były w Polsce przedmiote całościowego projektu badawczego."

prof. dr hab. Adam Daniel Rotfeld,

z recenzji wydawniczej

 

Publikacja "Współczesna Kultura Dyplomatyczna" ukazała się w serii wydawniczej CSNE "Polska polityka zagraniczna"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do lektury!

----------------

Plakat do pobrania TUTAJ

 

 

Read 3398 times Last modified on Montag, 22 Januar 2018 11:32