Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 21 Februar 2017

Wykład gościnny dra Marca Jana Eumanna pt. „Current Challenges to European Integration: Insights from North Rhine-Westphalia“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Euman banner 3

 


 

Tak, jesteśmy Europejczykami!

 

W swoim gościnnym wykładzie dr Marc Jan Eumann, Sekretarz Stanu ds. Europy i Mediów Landu Nadrenia Północna-Westfalia, omówi aktualne wyzwania stojące przed Unią Europejską i przedstawi propozycje niezbędnych reform.

 

Warto zaznaczyć, że mająca 18 milionów mieszkańców i granicząca z Belgią i Holandią Nadrenia Północna-Westfalia jest miejscem zlokalizowanym w centrum Europy. Będąc potęgą niemieckiej gospodarki land ten należy do najbardziej dynamicznych regionów naszego kontynentu, którego władze w pełni popierają ideę zjednoczonej Europy.

 

Na spotkanie zapraszamy 2 marca 2017 (czwartek) o godz. 12:00 do sali nr 13 CSNE (ul.Strażnicza 1-3).

Wykład odbędzie się w języku angielskim a dyskusję poprowadzi prof. J. Roose (CSNE)

 

Plakat do pobrania TUTAJ

 

----------------

Dr Marc Jan Eumann jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie ds. Europy i Mediów Landu Nadrenia Północna-Westfalia. Pracował jako dziennikarz a także w biurze burmistrza Kolonii, był pracownikiem Ministerstwa Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych Landu Nadrenia Północna-Westfalia. Przed przystąpieniem do rządu w 2010 r. pełnił on przez 15 lat funkcję przedstawiciela parlamentu, pracując w latach 2000-2010 jako wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej Partii Socjaldemokratycznej (SPD). Obecnie jest także przewodniczącym Komisji ds. Mediów Komitetu Wykonawczego Partii Socjaldemokratycznej (SPD) w Berlinie.

 

Read 7021 times Last modified on Donnerstag, 23 Februar 2017 12:09