Donnerstag, 20 November 2014

Racjonalizm europejski. Wykład profesora Jana Woleńskiego.

(0 votes)

Zapraszamy na wykład profesora Jana Woleńskiego w ramach cyklu Europea Una, który odbędzie się w Centrum Wiedzy Academia Europaea (Rynek 13, Wrocław) 27 listopada o godzinie 18:00.

Jan Woleński był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego a od 2014 roku pełni funkcję prorektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jest członkiem kilkudziesięciu prestiżowych organizacji naukowych działających w Europie i świecie m.in. Polskiej Akademii Nauk (przewodniczący Komitetu Etyki w Nauce PAN), Polskiej Akademii Umiejętności, Institute International de Philosophie, American Mathematical SocietyInicjator wielu konferencji naukowych poświęconych polskiej filozofii zorganizowanych za granicą, m. in. w Jerozolimie, Montrealu, Paryżu, Wiedniu i Tel Avivie. Laureat wielu nagród. W 2011 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2013 roku laureat prestiżowej Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w obszarze nauk humanistycznych i społecznych - powszechnie uznawanej za polskiego Nobla.

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego jest współorganizatorem cyklu Europae Una. Na wykład zapraszają również Centrum Wiedzy Academia Europaea oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wstęp na wykład jest bezpłatny.

Wejściówki nie są wymagane.

Read 5045 times Last modified on Donnerstag, 20 November 2014 10:47