Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

Dienstag, 20 Mai 2014

Konkurs na mural został rozstrzygnięty!

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18 grudnia ubiegłego roku świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin patrona naszego Centrum, Willy'ego Brandta, wybitnego niemieckiego polityka i męża stanu. W tym roku będziemy obchodzić 55. rocznica wyboru Willy'ego Brandta na kanclerza Republiki Federalnej Niemiec. Te dwa wydarzenia zachęciły nas do stworzenia projektu popularnonaukowego, którego głównym założeniem jest przypomnienie postaci Willy'ego Brandta młodym pokoleniom Polaków oraz utrwalenie i spopularyzowanie jego wkładu proces pojednania polsko-niemieckiego. Projekt został podzielony na etapy.

 

Pierwszy etap odbył się w grudniu 2013 r. Grupa młodych ludzi we współpracy ze specjalistami wykonała wtedy graffiti na jednej ze ścian naszego budynku. Drugi etap obejmował ogłoszenie, przeprowadzenie i rozstrzygnięcie konkursu uczelnianego na najlepszą pracę z zakresu malarstwa i multimediów z udziałem studentów Akademii Sztuk Pięknych. Konkurs stanowił jeden z ważnych etapów upowszechnienia wiedzy o niemieckim polityki i mężu stanu wśród młodych ludzi. Chcieliśmy zachęcić do poznawania biografii tej wybitnej postaci XX wieku, a także do dyskusji o relacjach polsko-niemieckich w minionym stuleciu.

Konkurs na mural zdobiący inną ścianę CSNE został ogłoszony, a przez ostatnie 3 miesiące studenci prof. Jacka Jarczewskiego (Wydział Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) ciężko pracowali i przedłożyli interesujące projekty malarstwa ściennego nawiązującego do postaci Willy'ego Brandta.

 

Dzisiaj kolegium konkursowe wyłoniło zwycięzcę. W skład jury weszli: Prorektor UWr prof. Adam Jezierski, Rektor ASP prof. Piotr Kielan, Prof. Krzysztof Ruchniewicz, Knut Dethlefsen Dyrektor Biura Fundacji Friedricha Eberta w Warszawie, Prezes Keim Farby Mineralne Sp. z o.o. Wojciecha Laska, dr Jacek Przygodzki, Rzecznik UWr i Redaktor Tomasz Sikora.

 

Wybrany został projekt Patrycji Mikołajczak.

Patrycja Mikołajczak urodziła się w 1992 roku w Wolsztynie. Pochodzi z Karpicka. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Poznaniu (2008- 2012). W paŸzdzierniku 2012 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Obecnie jest studentką II roku malarstwa.

 

Patrycja Mikołajczak

 

Wyróżniony został projekt: Mileny Lubach, Artura Wiernickiego, Marty Keler, Moniki Polak i Joanny Nowińskiej. 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez autora na jednej ze ścian zewnętrznych Centrum. Prace rozpoczną się już w czerwcu br. Zwycięska praca oprócz realizacji zostanie uhonorowana okolicznościową kartką pocztową. Dodatkowo p. Wojciech Laska, prezes Keim-u ufundował nagrodę – zestaw kredy silikatowej. Ten prezent z pewnością ucieszy każdego artystę, który ma do czynienia z malarstwem ściennym.

 

Z prac konkursowych przygotowano wystawę, której kuratorem jest prof. Jacek Jarczewski. Można ją obejrzeć w budynku Centrum (ul. Strażnicza 1-3, sala nr 13) od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 18.00 Wszystkie zgłoszone przez studentów projekty będą także opublikowane w katalogu.

Read 7632 times Last modified on Dienstag, 27 Mai 2014 08:31