poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich zaprasza na międzynarodową konferencję

konferencja IDE baner

Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich oraz Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta zapraszają na międzynarodową konferencję!

I Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Oblicza współczesnej Europy. Aktywizacja obywatelska, społeczna i europejska.’’ odbędzie się na platformie Zoom w dniach 23-24 kwietnia 2021 r.

Konferencja przebiegać będzie w dwóch językach: polskim oraz angielskim. Ponadto wystąpienia otwierające wygłoszone przez Keynote Speakerów tj. dr hab. prof. UWr Kazimierz Dziubka i Europosłankę Janinę Ochojską będą tłumaczone symultanicznie na język angielski.

Konferencja ma służyć promowaniu młodych talentów naukowych: studentów i doktorantów, ale też idei badań interdyscyplinarnych. Wydarzenie ma stanowić szansę na zaprezentowanie dotychczasowych wyników badań, ale też dać możliwość wystąpienia po raz pierwszy z referatem.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Aby wziąć udział należy obserwować wydarzenie konferencji, gdzie organizatorzy umieszczą link do spotkania na platformie Zoom.

WIĘCEJ INFORMACJI NT. KONFERENCJI:

Temat konferencji wyrasta z potrzeby zrozumienia zjawisk i procesów zachodzących obecnie we współczesnej Europie. Wyróżnić można trzy główne cele naukowo-badawcze konferencji tj. wymiana myśli, poglądów, doświadczeń naukowych, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywizacji życia społecznego oraz inicjowanie interdyscyplinarnej współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych dyscyplin naukowych.

Hybrydowy forma I Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pozwoli na spotkanie z przedstawicielami nauki z odległych obszarów terytorialnych. Ze względu na interdyscyplinarny charakter wydarzenia tematyka poszczególnych paneli dyskusyjnych jest bardzo różnorodna, co tylko podnosi atrakcyjność naukową inicjatywy. Wygłoszone zostaną referaty m.in. z takich dziedzin naukowych, jak socjologia, historia, ekonomia, politologia, prawo czy filozofia.

Warto wspomnieć o pozostałych celach Konferencji takich, jak promocja Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, promocja Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, promocja Uniwersytetu Wrocławskiego, jako uczelni badawczej, promowanie interdyscyplinarnego podejścia do łączenia różnych dziedzin nauki, aktywizacja społeczności Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aktywizacja studentów z różnych kierunków, zainteresowanych zagadnieniami z szeroko pojętej wiedzy na temat współczesnej Europy.

Organizatorem Konferencji jest Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich działające przy Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Współorganizatorami są Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta i Uniwersytet Wrocławski. Partnerem konferencji jest Program edukacji ekonomicznej Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Ponadto patronaty honorowe nad Konferencją objęli Dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych dr hab. Artur Błażejewski, prof. UWr., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Europosłanka Janina Ochojska. Telewizja Echo24 objęła wydarzenie patronatem medialnym.

PROGRAM do pobrania (.pdf)

Czytany 2711 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 kwietnia 2021 04:18