Strona wykorzystuje pliki cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij
Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)

WBZ

środa, 04 grudnia 2019

"Kamienice"Joanny Mielewczyk w Centrum

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kamienice baner


Centrum studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta zaprasza na spotkanie z Joanną Mielewczyk, autorką projektu "Kamienice", która w poniedziałek 9 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 będzie rozmawiać z Marią Rągowską (z Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego) oraz prof. Krzysztofem Ruchniewiczem (dyrektorem CSNE). Spotkanie odbędzie się w Siedzibie Centrum w sali nr 13 (ul. Strażnicza 1-3, 50-206 Wrocław) a jego temat przewodni to "1945 - wyjazdy i przyjazdy - na podstawie dokumentów Państwowego Urzędu Repatriacyjnego" .

 

Kamienice - to cykl rozmów z mieszkańcami wrocławskich kamienic. Często starszymi osobami, które przyjechały do Wrocławia w latach 40., ale też z młodymi ludźmi, pasjonatami, szperaczami, którzy znają historię miejsc, w których mieszkają. Bo to właśnie o historii mają być rozmowy, o przeszłości, o spotkaniach. O wydarzeniach, które towarzyszyły mieszkaniu, o widoku z okna. Od wspomnień Wrocławia powojennego, do opowieści o tym, ile Spielberg płacił za zdjęcia anteny satelitarnej podczas kręcenia filmów na wrocławskich ulicach.
Historie z przeszłości, wspomnienia, obrazy z dzieciństwa. Wrocław, którego już nie ma, kamienice, które towarzyszą zmianom.

Kamienice - to również historie do wysłuchania. W każdą niedzielę o 19.30 w Radiu RAM i po 21.00, oraz na fb Kamienice.

 

Serdecznie zapraszamy!

Czytany 3441 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 grudnia 2019 10:29