wtorek, 04 marca 2014

Szkoła letnia Uniwersytetu Reńskiego Fryderyka Wilhelma w Bonn. Dialog europejski: zjednoczenie w różnorodności?

Sommerschule Bonn2 1000x415 scaled cropp

Trialog europejski: zjednoczenie w różnorodności? Niemiecko-polsko-francuska Szkoła Letnia.
Miejsce: Uniwersytet Fryderyka Wilhelma w Bonn
Termin: 01.07 - 13.07 2014.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, podyskutować i wspólnie spędzić czas ze studentami i wykładowcami z Francji, Niemiec i Polski, to nie zwlekaj! Na aplikacje czekamy do 23 marca 2014!
Jaki wpływ mają różnice kulturowe na konflikty polityczne? Jak wpływają na współpracę pomiędzy Niemcami, Francją a Polską?
Na te i inne pytania uczestnicy międzynarodowej szkoły letniej z partnerskich szkół wyższych – z uniwersytetów w Warszawie, Wrocławiu, Strasburgu i z paryskiej Sorbony wraz z nauczycielami akademickimi i studentami uniwersytetu w Bonn postarają się znaleźć odpowiedzi.
Przeanalizują podobieństwa i różnice pomiędzy tymi trzema krajami.

W programie szkoły letniej znajdziesz takie tematy jak: „Obrazy obcych i Europy: tożsamość i reprezentacja", „Wojna, pokój i ruch oporu" czy „Europejskie kryzysy i rozwiązania".
Dla uczestników przygotowano także warsztaty komunikacji międzykulturowej i projekty medialne oraz zadbano, by miło spędzili czas wolny.

Uczestniczyć w szkole letniej mogą studenci niemieccy, polscy i francuscy imatrykulowani na uczelniach biorących udział w programie szkół partnerskich, którzy podczas swoich studiów koncentrują się na problematyce europejskiej.
Wspomniane szkoły wyższe łączy długoletnia współpraca.

Szkoła letnia umożliwi stworzenie interdyscyplinarnej francusko-polsko-niemieckiej sieci współpracy uniwersyteckiej. Ta współpraca w przyszłości będzie pogłębiana za sprawą kolejnych projektów.
Szkoła letnia jest finansowana przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus i Niemiecko-Francuską Unię Szkół Wyższych (DFH/UFA)

Więcej informacji o Szkole Letniej na stronach: www.intensivprogramm.uni-bonn.de i europadialogbonn.wordpress.com.

Zgłoszenia proszę nadsyłać w terminie do 23 marca 2014 na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kompletne złoszenie powinno zawierać następujące dokumenty w formacie pdf:

• krótki list motywacyjny (maksymalnie 1 strona) ze wskazaniem wybranych sekcji tematycznych
  • krótki życiorys
  • transcript of records (zaświadczenie o osiąganych wynikach w toku studiów)
  • (w miarę możliwości) zaświadczenie o znajomości języka niemieckiego, francuskiego lub polskiego

Czytany 9543 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 marca 2014 15:06